Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Wyjazdy, spotkania, brak stałych godzin pracy – to codzienność przedstawicieli handlowych, medycznych i farmaceutycznych. Jedni uważają je za zalety, inni nie wyobrażają sobie pełnej zmian pracy w podróży.

Przedstawiciele handlowi, medyczni i farmaceutyczni pracują najczęściej w wyznaczonym rejonie, a codzienne podróże to ich chleb powszedni. Często obszar pracy nie wykracza poza granice jednego województwa, jednak zdarza się, że dojazd do klienta zajmuje więcej czasu i wymaga noclegu z dala od domu. Spędzanie dużej ilości czasu poza domem może stać się uciążliwe, jednak dla niektórych to właśnie esencja bycia przedstawicielem. Jeśli nie należysz do miłośników podróży i wahasz się czy podjąć stanowisko przedstawiciela, koniecznie przekonaj się jakie są zalety delegacji służbowych.

Brak rutyny

Praca przedstawiciela jest pełna urozmaiceń. To przeciwność monotonnych dni spędzanych przy tym samym biurku w tym samym pomieszczeniu. Dzięki różnorodności zadań, miejsc i spotkanych ludzi czas pracy płynie szybciej. Zadania realizowane są na bieżąco i odpowiednio wcześniej planowane. Monotonia nie zagraża więc żadnemu przedstawicielowi!

Doświadczenie – wartościowe i szybko zdobyte

Podróże w inne miejsca w kraju, lub nawet za granicę to wartościowy czas, w którym każdy przedstawiciel może zyskać nowe doświadczenia. Podczas współpracy z ludźmi z różnych firm i na różnorodnych stanowiskach możemy poszerzyć horyzonty: poznać nowe systemy pracy czy inne niż nasze formy działania oraz poznać nowych partnerów biznesowych. Podróże kształcą – te służbowe nawet podwójnie, ponieważ nie tylko podróżujemy i poznajemy inne miejsca ale także nowych ludzi. Poszerzamy doświadczenie zawodowe co może znacznie zaprocentować na ścieżce naszej kariery.

Choć służbowa to jednak podróż

Podróże w odległe lub nawet całkiem bliskie miejsca to doskonała okazja aby poznać zupełnie nowe zakątki. Gdy podróż służbowa jest kilkudniowa rzadko zdarza się, że nasz dzień od świtu do nocy jest wypełniony spotkaniami i pracą. W czasie wolnym możemy zaplanować odpowiednie atrakcje, które pozwolą nam na poznawanie nowych miejsc oraz czystą turystykę. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to wyjątkowo satysfakcjonujące zajęcie.

Stałe podróże służbowe i życie w drodze to cecha zawodu przedstawiciela, która często napędza wielu handlowców. Nowe miejsca, ludzie, wyzwania i brak monotonii to cechy charakterystyczne zawodu. Niektórzy nie wyobrażają sobie codzienności w tym stylu, inni nie umieliby bez niej żyć.