Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Europejczycy chcą pracować krócej. Spełnieniem marzeń większości krajów członkowskich byłby czterodniowy tydzień pracy. Ciekawym zjawiskiem jest to, że nie każdy naród marzy o czterech dniach pracy. Pomysł ten z najmniejszym optymizmem spotkał się w… Polsce.

Jak wynika z raportu „The Workforce View in Europe 2019”, przeprowadzonego przez Automatic Data Processing Europejczycy chcą pracować krócej. Firma ADP przeprowadziła ankietę wśród 10 000 pracowników w: Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce, Szwajcarii, Holandii i Włoszech. Najbardziej pozytywny odzew wobec czterodniowego tygodnia pracy płynie z Hiszpanii. Większość twierdzi, że to ich wymarzony system pracy.

Najmniej entuzjastycznie podchodzą do takiego rozwiązania Polacy. Popiera go tylko 38% z nich. Najchętniej w czterodniowym wymiarze pracowałyby osoby w wieku 35-44 lat. Ci ankietowani są też gotowi na obniżenie wysokości wynagrodzenia w zamian za mniejszą ilość godzin pracy niż standardowe 40. Jednak takie rozwiązanie nie cieszy się dużą popularnością wśród przebadanych krajów. Znaczna większość bo aż 78% ankietowanych w wieku 25-44 lat byłaby skłonna przystać na dłuższy dzień pracy przy zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia.

Na wydłużeniu czasu wolnego od pracy najbardziej zależy osobom w wielu 16-34 lat czyli tzw. milenialsom. Wśród nich 15% chciałoby pracować cztery dni nawet za niższe wynagrodzenie.