Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Integracja pracowników to niełatwe zadanie, które stoi przed każdym szefem firmy czy działu. Warto wyłapywać okazje, które łączą ludzi – a do takich na pewno należą zbliżające się Święta! Jak wykorzystać Boże Narodzenie do zintegrowania firmy?

1. Wymiana prezentami

Najlepszym sposobem, aby pracownicy wzajemnie się poznali, jest zachęcenie ich do wzajemnego obdarowywania się na Święta. Na pewno pamiętasz czasy szkoły podstawowej, kiedy losowało się kolegę z klasy, któremu należało dać prezent – to samo sprawdza się w dorosłym życiu w miejscu pracy.

Przygotuj karteczki z imieniem każdego z podwładnych, koniecznie dodając też taką ze swoim. Zaproś wszystkich pracowników w jedno miejsce, niech każdy wyciągnie (np. z czapki Mikołaja) jeden los.

Warto zaproponować motyw przewodni prezentów (tylko w danym kolorze czy klimacie, własnoręcznie robione) oraz ustalić koszt podarków. Nie powinny być one zbyt drogie – nie każdy może sobie pozwolić, żeby w okresie przedświątecznym wydawać dodatkowo kilkadziesiąt złotych!

2. Wigilia dla pracowników

Kiedy mówimy „Święta”, bardzo często mamy na myśli Wigilię – spotkanie z najbliższymi przy stole zastawionym smakołykami. Ten sposób świętowania warto przenieść również na grunt firmowy!

Koncept jest bardzo prosty: pracodawca (lub też szef działu) zaprasza swoich podwładnych na poczęstunek, na chwilę bez pracy i bez rozmów o niej. Samo spotkanie może przybierać różne formy, w zależności od budżetu przeznaczonego na ten cel.

Może to być wystawna kolacja w restauracji, może być skromny poczęstunek w salce konferencyjnej – ważne, żeby w tym czasie maksymalnie skupić się na zobaczeniu w każdym z pracowników po prostu drugiego człowieka.

3. Kuchenne rewolucje w Twojej firmie

Wigilia pracownicza nie musi mieć jedynie charakteru poczęstunku – może być warsztatami kulinarnymi, podczas których wszyscy razem będziecie się świetnie bawić!

Jeśli posiadacie w swojej firmie kuchnię, to wystarczy zaprosić kucharza, pod którego czujnym okiem będziecie wszyscy lepić pierogi.

Jeśli takowej nie macie, to nic straconego! Wiele restauracji oferuje tego typu warsztaty w ramach integracji zespołów. Po prostu znajdź taką!

4. Aktywna wigilijka poza firmą

Tak jak wspomnieliśmy, Wigilia dla pracowników nie musi odbywać się w firmie. Co więcej, nie musi być nawet typową wigilią z jedzeniem i biesiadowaniem przy stole!

Jeśli Twoja firma zatrudnia niewiele osób, to bardzo gorąco zachęcamy do integracyjnego opuszczenia murów firmy i wspólnego wyjścia. Takich miejsc jest tak naprawdę mnóstwo: kino, teatr, a może… park trampolin?

Warto sprawdzić ofertę każdego z interesujących lokali w swoim mieście – część z nich an pewno będzie gotowa pomóc w organizacji integracji!