Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Jak wynika z raportu „Barometr Rynku Pracy IX” przygotowywanego przez Work Service prawie 85% Polaków nie obawia się o swoje miejsce pracy. Najnowsze wyniki pokazują, że nie muszą.

Ponad 70 % firm utrzyma poziom zatrudnienia, tylko 3% będzie zwalniać, ponad 20% planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników.

Najwięcej ofert pracy możemy spodziewać się kolejno z sektora handlowego, produkcji i usług. Firmy poszukiwać będą głównie pracowników niższego i średniego szczebla, z którymi pracodawcy mają największe problemy rekrutacyjne. Ponad 50% firm zgłasza kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego pracownika. Są to głównie duże przedsiębiorstwa.

To co napawa optymizmem to  podwyżki, które w przeciągu najbliższych trzech miesięcy prawie 1/3 firm działających na polskim rynku planuje dla swoich pracowników. Podwyżki są też najczęściej narzędziem w rękach pracodawców, zachęcającym pracowników do pozostania na dłużej w firmie.
Pracodawcy także zaczynają coraz częściej korzystać z zasobów kadrowych poza granicami naszego kraju, głównie ze wschodu.

Jak wynika z badania, największe zapotrzebowanie na pracowników deklarują pracodawcy z zachodniej części Polski.

Więcej na temat badania dowiesz się TUTAJ.