Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Polacy nie rozstają się ze swoim służbowym telefonem, sprawdzają po godzinach służbowe skrzynki pocztowe, a na urlopie… pracują. Tak wynika z ankiety, którą przygotowała firma Michael Page.

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata – potwierdzają to regularnie przedstawiane statystyki OECD. Badanie przeprowadzone niedawno przez zajmującą się doradztwem personalnym firmę Michael Page pozwala wysnuć wniosek, że zapracowanie Polaków wynika nie tylko z dłuższego przesiadywania w pracy czy biegania z etatu na etat. Polacy pracują również w swoim teoretycznie wolnym czasie.

Firmy znacząco im to ułatwiają wyposażając ich w rozmaite urządzenia. Służbowe smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia ma 83 proc. ankietowanych, a znacząca część standardowo korzysta z nich również po godzinach. Robi tak 59 proc. badanych managerów. W wolne weekendy 37 proc. ankietowanych sprawdza służbową skrzynkę, a 31 proc. odbiera służbowe połączenia. 48 proc. ankietowanych jest na służbowych „łączach” również w czasie urlopu. Przy tym aż 61 proc. uważa, że urządzenia do zdalnej komunikacji zmieniły ich życie na gorsze.