Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Wirtualna rzeczywistość to technologia komputerowa, która pozwala użytkownikowi przenieść się do środka wykreowanego świata. W przeciwieństwie do innych technologii, VR nie tylko wyświetla obraz przed użytkownikiem, ale pozwala mu zanurzyć się w nim oraz nawiązać interakcję z wykreowanym światem 3D.

Wirtualna rzeczywistość znajduje dla siebie zastosowanie nie tylko w grach. W 2023 roku przewidywany wzrost przychodów płynących z VR będzie większy o 587% niż w 2018 roku (bez uwzględniania przychodów płynących z wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w grach).

W najbliższych latach przewiduje się włączenie technologii VR w sektorze edukacji. Wdrożenie wirtualnej rzeczywistości w proces nauczania pozwoli na lepszą wizualizację wydarzeń historycznych czy budowy szkieletu ludzkiego. Czyniąc proces nauki bardziej efektywnym i przyjemniejszym w odbiorze. VR posłuży również szkoleniom pracowniczym. Przykładowo w obszarze obsługi klienta technologia pozwoli dużo lepiej przygotować się do radzenia sobie z klientami uznawanymi za „trudnych”.

VR znajdzie również dla siebie zastosowanie w sztuce. Nie tylko da szansę zobaczyć wystawę bardziej dokładnie. Czynny udział uczyni wystawę przyjemniejszą i bardziej przystępną, co poskutkuje lepszym jej zapamiętaniem. Jednak największą szansą na wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej w sztuce jest – zdalny dostęp do potencjalnie każdej wystawy na świecie. Ludzie nie będą musieli podróżować do Paryża aby zobaczyć Luwr. Wystarczy im aplikacja i urządzenie odtwarzające VR aby zobaczyć tamtejszą wystawę.