Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Społeczne zaangażowanie w pracy może być ogromną motywacją do działania. Masz okazję by wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem. Praca z jednoczesnym pomaganiem innym to świetny sposób na to, by czuć się całkowicie spełnionym w pracy.

Na czym polega CSR?

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli corporate social responsibility. Jest to koncepcja firmy nastawiona nie tylko na najlepsze wyniki finansowe, ale również na działalność dobroczynną. Jako przedsiębiorcy powinniśmy dbać o dobro firmy, ale czy tylko? Ważne jest by dostrzegać też potrzeby innych ludzi.

Oto przykłady firm, którym koncepcja CSR nie jest obca:

• Coca-Cola HBC Polska

Społeczna działalność tego koncernu skupia się na aktywizacji zawodowej kobiet. Uruchamiając program „Sukces to ja”, firma zachęciła kobiety do rozwoju zawodowego. W ramach programu przeszkolono aż 5000 osób.

• Polpharma

Projekty zrealizowane w ramach CSR w tej firmie, dotyczyły popularyzacji zasad profilaktyki zdrowotnej wśród pacjentów i pracowników. Dzięki temu promuje ona dbanie o higienę pracy oraz bezpieczeństwo.

• Orange Polska

Dokonali niezwykłego, bo przeznaczyli na cele społeczne aż 195,5 mln zł. To niesamowita suma zainwestowana w dobro innych. Kilka lat temu przeprowadzili również lekcje o bezpiecznym internecie, w której wzięło udział 38 tys. dzieci.

Coraz częściej pracownicy zwracają uwagę na odpowiedzialność społeczną w swoim miejscu zatrudnienia. Ponadto, nie tylko angażują się w projekty społeczne, ale nawet sami stają się ich inicjatorami. Warto więc sprawdzić, czy miejsce pracy z którym wiążemy zawodową przyszłość angażuje się w realizacje celów CSR.