Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Na rynku pracy obecnie pracodawcy stale stają przed problem i pytaniem jak zatrzymać pracownika w firmie. Kiedy organizacji zależy na utrzymaniu w swoich szeregach najcenniejszych i utalentowanych pracowników nie wystarcza już zaproponować im atrakcyjnych benefitów, ale potrzeba również wsparcia technicznego i umożliwienia im rozwoju i dokształcania się.

Badania Monitor Rynku Pracy przeprowadzone w styczniu 2019, przychodzą z odpowiedzią na pytanie, co najczęściej było powodem odejść pracowników z pracy i mogą być wskazówką dla pracodawców, co należy zmienić, aby zminimalizować ilość takich zdarzeń w przyszłości.

Najważniejsze czynniki, które wpłynęły na podjęcie decyzji o odejściu to poza tymi najbardziej oczywistymi jak chęć rozwoju zawodowego i wyższych zarobków – niezadowolenie z poprzedniego pracodawcy. To ważny sygnał dla przedsiębiorców, aby skoncentrować się na lepszej relacji z pracownikami i zapewnieniu im lepszego komfortu pracy.

Istotne jest również, aby zapewnić pracownikom dostęp do informacji i ułatwić im proces załatwiania ważnych dla nich spraw na przykład kadrowych, ale również prosty mechanizm działania przy udzielaniu urlopów. Pracodawca zapewniający swoim pracownikom wypoczynek i możliwość regeneracji jest lepiej postrzegany i automatycznie zyskuje bardziej zadowolonych i twórczych pracowników.

Podobnie sytuacja wygląda w kwestii rekompensaty nadgodzin. Bardzo dobrze widziane przez pracowników jest kiedy mają oni możliwość podjęcia samodzielnej decyzji czy wolą odebrać wynagrodzenie za te godziny czy w zamian za to uzyskać wolne godziny. Jeśli pracodawca z jakichś względów może jedynie zaoferować odbiór wolnego czasu powinno to być 1,5 godziny za nadprogramową godzinę.

Warto jako pracodawca zainteresować się tym, czego potrzebują nasi pracownicy. Inwestycja w ich dobre samopoczucie i rozwój jest równocześnie inwestycją w rozwój naszej firmy i jej skuteczne działanie.