Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Każdy pracodawca (nawet ten najlepszy!) boryka się czasem z problemami w swojej firmie… Ale nie musisz zostawać z nimi sam na sam! W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zaufanego partnera – firmy outsourcingowej.

infografika-problemy

Problem 1: Pracownik na długim zwolnieniu lekarskim

Wypadki losowe czy choroby mogą przydarzyć się każdemu. Jest to jednak spory problem dla pracodawcy – co zrobić, gdy Twój pracownik nagle się rozchoruje lub coś mu się stanie i nie będzie mógł pracować przez dłuższy czas?

Rozwiązanie: Warto zabezpieczyć się na taką okoliczność. Nie musisz jednak zatrudniać nowego pracownika! Na miejsce osoby przebywającej na zwolnieniu może wstąpić pracownik firmy outsourcingowej – profesjonalista, który posiada doświadczenie i z powodzeniem zastąpi etatowego pracownika. Dzięki temu nie nastąpi przerwa w pracy, wszystkie obowiązki zostaną wypełnione, a Twój pracownik po wyzdrowieniu będzie mógł wrócić na swoje stanowisko.

Problem 2: Kosztowe wyposażenie dla nowych pracowników

Każdy nowo zatrudniony pracownik powinien posiadać odpowiednie narzędzia pracy. Wyposażenie stanowiska pracy może być kosztowne i znacznie nadszarpnąć budżet pracodawcy, często także okazuje się zawodne lub zbędne (np. wyposażyliśmy stanowisko pracownika, który zwolnił się po 2 miesiącach i nie szukamy nikogo na jego miejsce).

Rozwiązanie: Firma outsourcingowa wyposaża pracowników w sprawdzony sprzęt dobrej jakości. Pracodawca nie musi się martwić kupnem lub leasingiem sprzętu, bo wszystkim zajmuje się jego outsourcingowy partner. Po zakończeniu danego projektu nie musi się też przejmować tym, co zrobić ze sprzętem.

Problem 3: Profesjonaliści potrzebni na krótki okres

Pracodawca planuje projekt, który już w samym założeniu ma trwać maksymalnie pół roku. Pojawia się problem: trzeba znaleźć świetnego pracownika, jednak tylko na czas trwania projektu… Już same koszty rekrutacji i zatrudnienia takiej osoby mogą niepotrzebnie nadszarpnąć budżet firmy.

Rozwiązanie: Firma outsourcingowa dostarczy odpowiednio wykwalifikowanego pracownika na krótki okres. Nie będzie więc potrzebna rekrutacja czy długie szkolenia. Zakończenie projektu będzie równoznaczne z zakończeniem współpracy – nikt jednak do nikogo nie będzie żywił urazy.

Problem 4: Nieudana rekrutacja

Profesjonalna rekrutacja to naprawdę duże koszty. Niestety, czasem okazuje się… nieudana. Pracodawca ponosi wtedy nie tylko koszt zatrudnienia kogoś na okres próbny, ale też ponowne koszty rekrutacji.

Rozwiązanie: Firma outsourcingowa to ekspert w dziedzinie rekrutacji. Dzięki sprawdzonym metodom jest ona o wiele skuteczniejsza niż rekrutacja przeprowadzana na własną rękę przez pracodawcę.