Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Czego oczekuje współczesny handlowiec? Firma z działu HR – Michael Page – przeprowadziła badania dotyczące preferencji handlowców decydujących o wyborze miejsca pracy.

Z badań firmy Michael Page wynika, że podstawowym dodatkiem do pensji powinno być zapewnienie dostępu do prywatnej opieki medycznej rodzinie (97%) i dobór dodatkowego ubezpieczenia na życie (83%). Niemal każdemu z ankietowanych zależy na uczestnictwie w szkoleniach branżowych (95%), a prawie połowa z nich, podejmując się nowej pracy, pragnie podnosić swoje kwalifikacje (45%).

Nie zwraca się jednak wyłącznie uwagi na samorozwój – aż 97% pytanych zależy na pozytywnych stosunkach w miejscu pracy oraz zachowaniu work-life balance (9 na 10 ankietowanych), co przekłada się na potrzebę elastycznych godzin pracy (prawie 7 na 10 respondentów). Z kolei 70% ceniłoby dopuszczenie pracy zdalnej, w związku z czym prawie 3/4 handlowców oczekuje wyposażenia w sprzęt służbowy, a niewiele mniej, bo 67%, zadowoliłby dostęp także do służbowego auta.

Wyniki badań potwierdzają, że w czasach popularności benefitów rekreacyjnych ponad połowa zapytanych doceniłaby otrzymanie od pracodawcy karty sportowej, a 55% pozytywnie zareagowałoby na możliwość wyboru dodatkowych dni urlopu.

Co ciekawe, jedynie dla 37% czynnikiem decydującym o wyborze nowego miejsca pracy jest wyższa pensja – 67% jest zadowolonych z dotychczasowych zarobków. To tylko świadczy o tym, jak trudno pracodawcy pozyskać i zatrzymać przy sobie najlepszych – Niemal połowa handlowców jest przekonana, że nową pracę znajdzie w czasie krótszym niż miesiąc. Profesjonaliści z tego obszaru intensywnie poszukiwani są zwłaszcza na Dolnym Śląsku – potwierdza Marcin Kunicki, starszy konsultant w Michael Page.