Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy są o 43% bardziej produktywni oraz o 86% bardziej kreatywni, w wykonywaniu swoich zawodowych obowiązków. Według raportu Cała Polska tworzy idealne miejsce pracy, stworzonego przez Employer Branding Insitute 63% Polaków wyznaje, że praca jest ich źródłem nieszczęścia, a pogoń za osiągnięciami i pracoholizm, jako zjawiska społeczne nadal się nasilają.

Kiedy spojrzymy na te dane, jasnym staje się potrzeba stworzenia pracownikom takiego środowiska pracy, które pomoże im odnaleźć tam poczucie sensu, zapewni dobrą atmosferę oraz zadbanie o ich zdrowie. Takie działania pozwolą osiągnąć optymalne warunki pracy i wykorzystanie jak najlepiej potencjału pracowników. Według Harvard Business Review sposobem na osiągnięcie takiego stanu jest wykorzystanie koncepcji wartości wspólnej i założeń zrównoważonego rozwoju.
Jednym z elementów zawierających się w strategii zrównoważonego rozwoju jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Firmy, które wprowadziły w swojej działalności takie programy proponują pracownikom na przykład: kompleksowe programy ubezpieczeniowe, benefity pracownicze, pomagające zdrowo i aktywnie spędzić czas, zachęcają do wykorzystywania w całość urlopów wypoczynkowych, a nawet umożliwiają wzięcie udziału w kursach skupiających się na zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy i pierwszej pomocy na drodze, oraz kursach panowania nad stresem, – co przydaje się pracownikom dojeżdżającym do pracy i pokonującym duże odległości.

Ważne dla pracowników są programy benefitowe dające im możliwość zwiększenia aktywności fizycznej, czy korzystania z oferty kulturalnej, a nawet świadczenia żywieniowe. Istotną rolę odgrywają też świadczenia medyczne i dostęp do prywatnej służby zdrowia a nawet pracownicze programy inwestycyjno-emerytalne, dostępne dla wszystkich zatrudnionych.

Działania takie podejmowane dla zwiększenia zadowolenia z pracy są przyszłością współczesnych firm, zwiększają one zaangażowanie pracowników, zmniejszają rotację kadr i w firmach, gdzie już zostały wprowadzone okazały się dużym sukcesem. Jest to wskazówka dla zakładów pracy borykających się z problemami kadrowymi, pokazująca jak istotne w dzisiejszych czasach jest kompleksowe zadbanie o pracownika, przynoszące zysk całej firmie.