Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Nie jest to trudne jeśli dobrze się do tego przygotujesz. Oto kilka wskazówek:

Przygotuj plan rozmowy i potrenuj

Zastanów się jak może wyglądać taka rozmowa. Punkt po punkcie wypisz od czego zacząć, co powiedzieć, jakich argumentów użyć i jak poprowadzić tą rozmowę aby wyjść ze spotkania usatysfakcjonowanym. Przemyśl i przetrenuj też różne wersje zdarzeń – od tych najbardziej optymistycznych, po sytuację gdzie wychodzisz z niczym.

Pokaż, że jesteś niezbędny w firmie

Zaprezentuj się z jak najlepszej strony, pochwal się osiągnięciami. Pokaż, co firma już zyskała dzięki Twoim umiejętnościom, a co może jeszcze zyskać w przyszłości.

Postaw się w sytuacji drugiej strony

Nie zawsze Twoje oczekiwania muszą być zgodne ze stanowiskiem firmy dlatego warto czasami spojrzeć na sprawę z drugiej strony.

Wybierz odpowiedni czas

Warto zwrócić na to uwagę i wyjść z inicjatywą podwyżki w momencie kiedy kondycja firmy jest dobra lub kiedy pojawi się nowe zlecenie lub duży klient. Jeśli dzięki temu dojdą nam nowe obowiązki, to tym bardziej będzie to dobry argument do rozmów. Takie spotkanie trzeba też wcześniej umówić – nie wpadaj do szefa znienacka kiedy wychodzi na spotkanie lub czy lunch.

Myśl pozytywnie

Idź na spotkanie wypoczęty, zrelaksowany i uśmiechnięty. No najlepiej działa. Nie zakładaj też najgorszego. Jeśli masz przetrenowany schemat rozmowy pójdzie Ci śpiewająco 🙂 Pamiętaj też, że szefowi także zależy na tym, aby w swoim zespole mieć zadowolonych pracowników.

Weź pod uwagę inne alternatywy – nie tylko pieniężne

Bądź otwarty na negocjacje. Pamiętaj, że od pracodawcy możesz oczekiwać nie tylko podwyżki. Zamiast gratyfikacji pieniężnej rozmawiaj także o dodatkowych benefitach, samochodzie służbowym, dodatku do paliwa, opiece medycznej czy elastycznym czasie pracy.

Powodzenia!