Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Każdy pracodawca chciałby znaleźć idealnego pracownika, ale w zmieniającej się rzeczywistości na rynku pracy, którą obserwujemy od kilku lat, idealny pracownik staje się coraz mniej idealny.

Jak wynika z analizy Rzeczpospolitej idealny pracownik, na którego poluje większość rekruterów, to osoba ze stażem zawodowym nie krótszym niż trzy lata (i co ciekawe – nie dłuższym niż siedem), co w przypadku absolwentów uczelni wyższej oznacza osoby w przedziale od 28 do 33 lat. Taki pracownik powinien mieć praktykę w konkretnej branży i mieć umiarkowane oczekiwania finansowe.

Rzeczywistość na rynku pracy jednak się zmienia i będzie się zmieniała nadal. Najbardziej pożądanych kandydatów ubywa i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Ponadto, jak podaje businessinsider.com, z początkiem tego roku w sieci pojawiła się rekordowa ilość ofert pracy. Koszmar pracodawców sprzed kilku lat zaczyna się ziszczać – mamy do czynienia z rynkiem pracowników.

Taka sytuacja powoduje, że pracodawcy będą musieli zmienić strategię pozyskiwania pracowników i zacząć docierać do studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów. Inwestycja w praktyki, staże i szkolenia to tylko niektóre z działań, za pomocą których firmy będą docierały do przyszłych pracowniczych. Kolejna strategia to otwarcie na pracowników 50+.

Jak wykazują badania obie te grupy wiekowe są dzisiaj dyskryminowane na rynku pracy. Zmiana ich postrzegania przez pracodawców jest konieczna.

Jak zauważa Rzeczpospolita nie ma co liczyć, że sprawę rozwiążą imigranci zarobkowi lub Polacy powracający z emigracji, o których teraz mamy skutecznie zawalczyć z nową polityką migracyjną. Wiążą się z tym przede wszystkim większy wysiłek oraz koszty. Wniosek nasuwa się sam: łatwe rozwiązania się skończyły i czas szukać nowych, które będą wymagały od pracodawców większego zaangażowania.

Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.