Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Współcześnie różne formy kontroli pracowników nie są już niczym nadzwyczajnym. Najczęstsze wykorzystywane do tego metody to kamery w miejscu pracy, monitorowanie poczty elektronicznej pracowników, czy montowanie w autach służbowych GPS.

Kontrola pracowników to ważny temat, kluczowy do prawidłowego działania przedsiębiorstwa, jednak nie jest to temat łatwy ani popularny. Zwykle pracownicy są informowani o stosowanych formach nadzoru już podczas rekrutacji, a pracodawca nie może przekraczać swoich uprawnień w zakresie prowadzonej kontroli.

Polscy pracodawcy stosują zwykle typowe formy kontroli na swoimi pracownikami, ale coraz więcej zagranicznych firm decyduje się na wprowadzanie nowych technologii i wszczepia zatrudnionym w organizacji chipy. Pomimo głosów sprzeciwu organizacji dbających o prawa pracowników działania te zyskują rosnącą popularność pomiędzy pracodawcami zarządzającymi korporacjami. Takie rozwiązania są wprowadzane przez organizacje działające w Szwecji, USA, Belgii, Holandii czy Australii. Pracodawcy tłumaczą te działania głównie względami bezpieczeństwa, np. chipy pozwolą ograniczyć dostęp niepowołanych osób do wrażliwych dokumentów. Takie rozwiązania zapewniają też pracodawcom lepszą informację i wgląd w to, co naprawdę dzieje się na firmie.

Jak podkreśla Dyrektor Zarządzający CUW w Grupie Proges, technologie chipowania testuje się na całym świecie nie tylko pod kątem pracowników, ale głównie dla codziennego życia, gdzie wszczepiony chip ma umożliwić na przykład podróżowanie bez konieczności zakupu tradycyjnego biletu.

Łatwość wszczepienia, ale również usunięcia chipa, powoduje, że takie rozwiązania w przyszłości są prawdopodobnie nieuniknione, jednak nadal temat pozostaje kontrowersyjny i może upłynąć wiele czasu zanim zostanie przez wszystkich zaakceptowany.