Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

5000 specjalistów od HR’u oraz łowców talentów w ankiecie przeprowadzonej na Linkedin zagłosowało na temat tego co wyznacza nowe trendy na rynku pracy. 91% głosujących oddało swój głos na – kompetencje miękkie.

Dlaczego tak zagłosowali?

Głównym powodem jest to, co niosą za sobą tzw. soft skills oraz fakt, że nauka jest znacznie bardziej czasochłonna.  Zatrudniając kogoś nastawionego pozytywnie, charyzmatycznego, z dobrą organizacją pracy i zdolnego łatwo zaadaptować się do nowego środowiska – zdobywamy pracownika niesamowicie wartościowego na dzisiejszym rynku pracy.

Osoby z dobrze wykształconymi umiejętnościami miękkimi mają łatwość pracy zespołowej i szybko się uczą, więc pomimo początkowej różnicy umiejętności z czasem mogą okazać się lepszym nabytkiem dla pracodawcy.

Nie oznacza to jeszcze wyższości interpersonalnych nad specjalistycznie nabytymi umiejętnościami, większość pracodawców stawia je jeszcze na równi, ale w dynamicznie rozwijającym się rynku mogą one okazać się kluczowym czynnikiem wyboru pracownika.