Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Wybierasz się na rozmowę o pracę, idziesz na spotkanie z ważnym klientem, masz tylko jedną możliwość zaprezentowania się. O czym warto pamiętać? Jak sprawić, aby stresująca rozmowa przebiegła w jak najłagodniejszy, korzystny dla Ciebie sposób? Trzeba zrobić dobre wrażenie.

To jasne, że nikt nie idzie na spotkanie biznesowe z negatywnym nastawieniem. Podstawą jest otwarty, sympatyczny sposób bycia. Jednak, aby odnieść sukces, niezmiennie zalecany zestaw zachowań, czyli spokojna mimika i wyważona gestykulacja, utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy, otwarta postawa ciała powinien zostać dopełniony zastosowaniem odpowiedniego dresscode’u. Efekt pierwszego wrażenia dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Powtarzane przez nasze babcie przysłowie: Jak cię widza, tak cię piszą jest – niestety – aktualne do dziś. Jednak moda nawet tak zwana – biznesowa elegancja, pozwala nam na odrobinę szaleństwa. Aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku, warto przypomnieć sobie najczęściej popełniane błędy.

Niezmiernie ważne jest obuwie. Kobiety powinny zaprezentować się w butach na obcasie z zakrytymi palcami, jednak wysokość obcasów nie powinna utrudniać poruszania się. Błędem jest założenie koktajlowych szpilek z lakierowanej skóry, które mogą kojarzyć się zbyt frywolnie. Wysokiej jakości skórzane, męskie półbuty to nieodłączny element męskiego stroju. Mokasyny z frędzlami lub buty sportowe zdecydowanie nie powinny być dopełnieniem eleganckiego garnituru.

Odsłaniająca zbyt wiele, krótka spódnica nie jest najtrafniejszym wyborem. Odpowiednia długość to okolica kolana. Ubierany pod żakiet biznesowy top powinien być jedwabny lub z domieszką wiskozy. Bawełniane t-shirty, bluzeczki na ramiączkach to złe wybory. Jednym z najczęstszych błędów jest dobór bielizny. Warto pamiętać, aby pod białą bluzkę zakładać bieliznę w cielistym kolorze, w pozostałych przypadkach dobierać odcień do koloru ubrania.

Krój męskich spodni, rozmieszczenie guzików w marynarce, a nawet szerokość krawata, potrafią ukryć mankamenty lub zaakcentować zalety budowy ciała. Jak w każdej dziedzinie, również w ubiorze należy zachować umiar – zbyt obcisłe koszule i spodnie nie są ani modne, ani eleganckie, a w biznesie są wręcz niedopuszczalne. Stonowany, jednobarwny garnitur i gładka, koszula będą zawsze wyglądać zdecydowanie najlepiej.

Uzupełnieniem każdej stylizacji są dodatki. Torebka, aktówka bądź pasek. Nawet jeśli jesteśmy niezmiernie dumni z zakupu, torba z dużym logo producenta nie jest w dobrym guście.

Przygotowując strój na spotkanie biznesowe warto pamiętać, że kolory mogą pobudzać lub łagodzić emocje. Unikaj krzykliwych barw i neonowych, jaskrawych odcieni.