Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

2019 dobiega końca, a przez okres swojego trwania tylko zakorzenił zmiany na rynku pracy. Dobrze płatnych miejsc pracy pojawia się coraz więcej, co za tym idzie wynagrodzenie przestaje być kluczowym czynnikiem aby zatrzymać najlepszych w swojej firmie.

Jednym z trendów zyskujących na popularności na rynku pracy staje się – praca zdalna. Taki wymiar pracy zyskał na popularności o 115% w przeciągu ostatniej dekady. Możliwość pracy zdalnej przestaje być przywilejem, a staje się czymś normalnym, spotykanym na co dzień. Przewiduje się, że do 2027 aż połowa pracujących Amerykanów będzie robić to zdalnie. 70% pracujących na świecie pracuje zdalnie przynajmniej raz w tygodniu już dziś.

Dlaczego taka forma wykonywania zawodów zyskuje na popularności w zastraszającym tempie? Powodów może być wiele, ale najważniejszymi są możliwości jakie daje. Przestajemy być ograniczeni miejscem, a czas pracy staje się bardziej elastyczny. Brak obowiązku przebywania w biurze od 8:00 do 16:00 pozwala nam na wyjazd w środku roku.

Zmęczony zimą? Codziennym dojazdem do miejsca pracy, który jest czasochłonny I kosztowny? Żaden problem! Możliwość wyjechania w środku zimy do słonecznej Hiszpanii i ciągłe zarabianie sprawia, że trudno się dziwić wzrostowi popularności pracy zdalnej.

Z tego powodu chcąc zatrzymać najlepszych, pracodawcy będą wprowadzać więcej możliwości – zdalnie.

Remote working niewątpliwie niesie ze sobą masę pozytywów, lecz na pewno nie jest bez wad. Z perspektywy osoby oferującej zatrudnienie – osoba zatrudniona w ten sposób musi być darzona zaufaniem. Zatem prognozowany jest wzrost ilości szkoleń – osoby pracujące zdalnie muszą być perfekcyjnie przygotowane do powierzonych im zadań, w końcu nikt nie pełni nad nimi ciągłego nadzoru.

Forma pracy poza stacjonarnym biurem może być również korzystna dla pracodawcy. Notowany jest wzrost ilości działalności, które swoje usługi wykonują 100% zdalnie. Co takiego zyskuje pracodawca? Niewątpliwie oszczędza. Brak kosztów stałych: wynajem biura, prąd, woda to wszystko koszta możliwe do wyeliminowania. Czy będzie to zwiastun likwidacji fizycznych miejsc pracy na rzecz wirtualnych? Być może, na pewno nie wszystkich 😉