Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

W codziennym życiu często spotykamy się z wyborem pomiędzy kupnem towaru na własność, a skorzystaniem z atrakcyjnej oferty jego wypożyczenia. Takie dylematy coraz częściej widać również w firmach, które wahają się między stworzeniem nowych stanowisk pracy, a korzystaniem z usług firmy outsourcingowej. Dlaczego warto wybrać drugie rozwiązanie?

Rosnąca sława wymiany

W obecnym świecie ludzie coraz częściej odchodzą od kupowania rzeczy na własność. Wielu z nich wynajmuje mieszkanie zamiast nabyć własną nieruchomość, długoterminowo wypożycza samochód odchodząc od kupna pojazdu, a nawet korzysta z wypożyczalni sprzętu fotograficznego aby nie musieć kupować własnego aparatu. Takie rozwiązanie daje wiele nowych możliwości. Dzięki niemu możemy korzystać z rzeczy, na których kupno nie byłoby nas stać lub byłoby ono bardzo nieopłacalne. Z drugiej jednak strony inwestujemy nasze pieniądze w rzeczy, które nie staną się naszą własnością. Jednak przez cały okres ich użytkowania nie musimy martwić się o to czy ich wartość nie spadnie, ani także ponosić kosztów ich utrzymania. Na świecie coraz popularniejsze staje się więc dzielenie się dobrami z innymi użytkownikami zamiast posiadania własnych zasobów. Daje nam to możliwość swobodnego korzystania z rzeczy dopasowanych do naszych potrzeb, jednocześnie nie wiążąc nas odpowiedzialnością za ich posiadanie.

Firmy wybierają profesjonalistów

Idea wynajmu zastępującego posiadanie coraz częściej rozwija się również w biznesie. Wielu przedsiębiorców woli wynająć profesjonalnych pracowników zamiast tworzyć nowe stanowiska pracy. Outsourcing czyli wykorzystywanie źródeł zewnętrznych, idealnie wpisuje się więc w trendy obecnych czasów. Pozwala przedsiębiorcom na rozwój biznesu poprzez partnerskie relacje z rzeszą profesjonalistów. Osoby ściśle wyspecjalizowane w danych działaniach mogą z powodzeniem pracować dla firmy zewnętrznej. Dla przedsiębiorców jest to korzystniejsze finansowo niż zatrudnienie nowych pracowników w strukturach firmy, a także daje pewność, że ich usługi będą zrealizowane z najwyższą starannością.

Sieć profesjonalistów

Współpraca firmy outsourcingowej oparta na delegowaniu pracowników dla potrzeb innego pracodawcy, pozwala na polepszenie jakości produktów i usług, a także na zwiększenie komfortu pracy samych zatrudnionych. Dzięki specjalizacji pracownicy stają się profesjonalistami w swojej dziedzinie, a firma, która ich zatrudnia buduje swój potencjał specjalizując się w jednym zakresie.

Dzięki takiej współpracy klient firmy outsourcingowej może skupiać się na rozwoju i realizacji własnych pomysłów na biznes zamiast przeznaczać energię, czas i finanse na tworzenie stanowisk niezbędnych do działania firmy.

Nieustanne doskonalenie

Dbają o to nie tylko sami pracownicy, ale także ich pracodawcy. Często firmy zmieniają swoje struktury aby jeszcze lepiej wyspecjalizować pracowników. Doskonałym przykładem może stać się NDG Medical. Po 19 latach prężnej działalności na rynku przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych stworzyła markę NDG Sales Force dedykowaną dla klientów z branży FMCG. Obydwie marki działają pod parasolem Grupy NDG. Pozwala to jednocześnie na rozwój kompetencji pracowników oraz ich specjalizację. Choć zawód przedstawiciela handlowego polega na zawiązywaniu relacji i aktywnej sprzedaży produktów, kompetencje handlowców znacznie różnią się w zależności od branży, w jakiej pracują. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na profesjonalistów w branży FMCG, NDG Medical postanowiła rozwinąć działalność i dać swoim klientom możliwość skorzystania z usług wykwalifikowanej kadry przedstawicieli handlowych w branży produktów szybkozbywalnych. O wiele korzystniej jest bowiem pracować z profesjonalistą z firmy zewnętrznej niż od początku tworzyć stanowisko pracy oraz edukować nowego pracownika.