Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Nowoczesna firma, czyli jaka? Przede wszystkim taka, która odpowiada trendom nowoczesnego modelu pracy.

Dziś, wszyscy cenią sobie możliwość decydowania o tym ile, gdzie i jak pracować. Ważne jest również samo miejsce zatrudnienia. Musi to być przestrzeń nowoczesna, o dobrym designie, sprzyjająca kreatywności i twórczości.

Jak wynika z badań, ówcześni pracownicy są zwolennikami elastycznego czasu pracy. Lubią decydować o tym jak pracują, w godzinach pracy załatwiają swoje sprawy domowe, a w czasie wolnym pracują. Zgodnie ze swoim upodobaniem. Ten model od lat funkcjonuje już w dużych, światowych metropoliach. Nastawienie na realizację zadań w konkretnym terminie, a nie na sposób ich wykonania.

Wymagania stawiają przede wszystkim ludzie młodzi, czyli Ci, którzy zaczynają kształtować rynek pracy. Ich podejście różni się od tradycyjnego – nie wystarcza im standardowe biuro, zwracają uwagę na jego wystrój, strefy relaksu, wyposażenie i komfort pracy.

Z uwagi na sytuacje na rynku pracy, podaż musi wyjść naprzeciw oczekiwań nowych pracowników. Zmieniają się nie tylko same przestrzenie biurowe, ale i sposób wykonywania pracy. Coraz popularniejszą formą staje się Home Office, czyli tak zwana praca zdalna, z domu. Dzięki temu pracownik może jednocześnie wykonywać swoje obowiązki służbowe i zajmować się sprawami domowymi.

Rodzi się pytanie czy taka forma to bardziej praca czy czas wolny? To także swoiste zatarcie granicy między życiem zawodowym a prywatnym, które nie zawsze przynosi korzyści. Rozwiązaniem może być wolny strzelec, czyli tak zwany freelancer. Taka osoba sama podejmuje współpracę, decyduje z kim pracować i na jakich zasadach. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, lista zawodów, których może podjąć się freelancer jest długa i cały czas się powiększa.

Mimo ogromu plusów jak decydowanie o czasie, klientach i sposobie pracy, ta forma ma wiele wad. Praca freelancera wymaga zdyscyplinowania, przedsiębiorczości, wiedzy i dobrej organizacji czasu pracy. Trzeba wiedzieć jak rozplanować sobie zlecenie, a przede wszystkim je pozyskać. Nie każdy może być bowiem freelancerem.

Zdecydowanie dziś trudniej zaoferować pracownikom benefity. Coraz częściej te popularne jak opieka medyczna czy karty MultiSport przestają być atrakcyjne. Pracownicy szukają więc innych korzyści i atutów, takich jak elastyczny czas pracy czy „niestandardowe” biuro.