Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Według sondy przeprowadzonej przez Pracodawców RP wśród pracowników firm zrzeszonych w organizacji Pracownicze Plany Kapitałowe raczej nie mogą liczyć na masowe zainteresowanie.

Problemem wydaje się już sam brak wiedzy o tym projekcie. Co prawda 54,4 proc. ankietowanych stwierdziło, że dokładnie wie, na czym polega PPK, ale prawie połowie wiedzy na ten temat w jakimś zakresie brakuje. Nie brakuje za to nieufności.

Nieufność do programu PPK deklaruje 77,7 proc., a 41,5 proc. zamierza z niego zrezygnować w pierwszym możliwym momencie. Przypomnijmy, że czynne zawodowo osoby między 18 a 54 rokiem życia włącznie zostaną do programu włączone automatycznie, chyba, że sami zadeklarują chęć rezygnacji z niego. Uczestnictwo w programie ma pomóc Polakom oszczędzać na emeryturę.

Dr Leszek Juchniewicz Główny Ekonomista Pracodawców RP uważa, że przyczyną nieufności wobec PPK jest sytuacja związana z przejęciem przez ZUS środków z OFE, a szerzej – również intensywność, z jaką polscy politycy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeprowadzali kolejne reformy ubezpieczeń społecznych.