Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Osoby pracujące zdalnie są o 22 procent szczęśliwsze niż inni pracownicy. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Owl Labs. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że łatwiej pogodzić obowiązki służbowe z domowymi.

W badaniu wzięło udział około 1,2 tys. pracowników w wieku od 22 do 65 lat. 62 proc. z nich pracuje zdalnie przynajmniej częściowo. Jak wynika z badania najczęściej są to właściciele firm, menadżerowie wysokiego szczebla czy wiceprezesi.

Dodatkowo osoby pracujące zdalnie przyznają, że są skłonne pracować więcej już po godzinach pracy w porównaniu do pracy biurowej. Jak pokazuje badanie 43 proc. z nich pracuje ponad 40 godzin w tygodniu.

Dlaczego pracownicy decydują się na pracę zdalną? Jak wynika z badania powodów jest kilka. Do najistotniejszych należą:

  • chęć osiągnięcia równowagi między życiem prywatnym a pracą (91 %),
  • chęć podniesienia swojej produktywności (79 proc.),
  • chęć obniżenia poziomu stresu (78 proc.),
  • niechęć do marnowania czasu na dojazdy do biura (78 proc.).

Praca zdalna kiedyś korzyła się tylko z pracą dodatkową. Dziś to coraz częściej praca na pełny etat. Jednak taka forma zatrudnienia nie jest dla każdego. Decydując się na nią trzeba mieć w sobie dużo samodyscypliny i działać terminowo.

Z badań przeprowadzonych przez Owl Labs wynika także, że praca zdalna przynosi korzyści nie tylko pracownikom. Możliwość nieprzychodzenia do biura w stałych godzinach i brak bezpośredniego nadzoru wpływa pozytywnie na efektywność pracy.
Dodatkowo osoby mające możliwość pracy zdalnej są bardziej związane ze swoim pracodawcą i chcą się z nim związać na dłużej.