Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Pracuj.pl z końcem czerwca opublikowało raport na temat handlowców na rynku pracy. Jak się okazuje, specjaliści ds. sprzedaży i handlu są wciąż najbardziej poszukiwanymi pracownikami! Sprawdź, czego jeszcze dowiedzieliśmy się z raportu „Handlowcy na rynku pracy”.

Zawód przedstawiciela handlowego (a w tym także medycznego i farmaceutycznego) jest bardzo popularny na rynku pracy. Jak podkreślają autorzy raportu „Handlowcy na rynku pracy”, na portalu Pracuj.pl aż 35% wszystkich ofert pracy stanowią propozycje dla specjalistów ds. sprzedaży i handlu.

Według opracowanych danych pracownicy ci najczęściej poszukiwani są przez firmy z branż handel i sprzedaż, bankowość, finanse, ubezpieczenia. Dużym powodzeniem tego rodzaju specjaliści cieszą się też w firmach z obszarów budownictwo i nieruchomości, przemysł (ciężki i lekki), FMCG, IT.

Zarobki handlowców są w dużej mierze uwarunkowane od popytu na usługi. Według raportu największe zapotrzebowanie na specjalistów ds. handlowych odczuwają firmy z województw mazowieckiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Zarobki różnią się w zależności od wielkości firmy, regionu, branży i doświadczenia – o tym, od czego zależy wynagrodzenie handlowca pisaliśmy też na naszym blogu.

Cały raport dostępny jest na stronach portalu Pracuj.pl.