Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Blog

Przydatne informacje dla obecnych i przyszłych przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych.

Jesteś kreatywny i sumienny, ale tylko wtedy kiedy pracujesz samodzielnie? To, że praca zespołowa nie jest Twoją mocną stroną nie musi być twoją słabością. Oto lista cech osobowości, które będąc mniej społeczne idealnie sprawdzają się do wybranych zawodów.

Zobacz jakie warunki pracy będą dla Ciebie najlepszy:

Typ czujny

To obserwator. Jego cechy to spostrzegawczość, czujność, odwaga i niezależność. Nie dąży do konfrontacji, ale broni się zaatakowany. Dzięki umiejętności analitycznego myślenia, skupia się na tym co ważne i wychodzi zwycięsko z konfliktów. Jest nieufny i trudno wybacza, uważając, że na wierność trzeba sobie zapracować. Z takim typem osobowości można zostać analitykiem, nauczycielem czy rekruterem.

Typ pewniaka

Prawdziwy lider. To co go napędza to przede wszystkim władza i rywalizacja. Jest ambitny i stara się zawsze wypaść dobrze, to zmusza również do ciężkiej pracy, której efekty są wypracowanym sukcesem. Z drugiej strony to brak odporności na krytykę i częsta zazdrość z sukcesów innych. Najlepsze zawody dla pewnych siebie to polityk, showman (prezenter), muzyk i artysta.

Typ wrażliwy

Taki zawód musi mieć jasno sprecyzowane cele i obowiązki. Najlepiej w dobrze znanym i bezpiecznym otoczeniu. Rutyna jest bezpieczeństwem. Obowiązki wykonuje sumiennie, będąc rozważnym i dyskretnym. W tej roli najlepiej się sprawdzi się programista czy księgowy.

Typ awanturnika

Ryzykuje, bo motywują go trudne zadania. Szybko się nudzi, wciąż szuka nowych pomysłów, nie bacząc na utarte schematy, obowiązujące zasady czy normy społeczne. Robi to co uważa, szukając wciąż nowych wyzwań i wymykając się nudzie. Awanturnik może pracować jako przedsiębiorca czy dziennikarz.

Typ nie-zwyczajny

Marzyciel, żyje w swoim świecie, więc ciężko mu podporządkować się pod otoczenie. Pracuje, by mieć za co żyć. Zdobywanie kolejnych szczebli kariery i podnoszenie kwalifikacji nie mają dla niego znaczenia. To idealny typ osobowości dla takich zawodów jak obsługa maszyn czy sprzątanie. Rozwiązaniem jest też własna firma.

Typ samotniczy

Ceni sobie niezależność i samotność. Pracuje w skupieniu i nie potrzebuje współpracować z innymi, chyba, że musi. Sam się dyscyplinuje i zarządza własnym czasem. Taki typ osiągnie satysfakcję z takiej pracy jak: naukowiec, pisarz czy architekt.

Typ poważny

To realista, dla którego czarne jest czarne a białe jest białe. Zanim podejmie jakąś decyzję, przeprowadzi sumienną analizę. Praca jest dla niego bardzo ważna i potrafi zajść wysoko. Nie dąży jednak do władzy i potrafi przyjąć konsekwencje swoich działań. Może nim być urzędnik, księgowy czy lekarz.

Przedstawione typy osobowości wg. Morrisa i Oldhama (książka: Twój psychologiczny autoportret) stanowią jedynie podglądowe predyspozycje osobowościowe do zawodu. Dzięki połączeniu różnych cech, możemy wybrać różne zawody, w których możemy się spełnić, zgodnie z naszym własnym planem na przyszłość.