Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Najnowszy Raport Płacowy Antal wykazał, że średnie wynagrodzenia specjalistów i menadżerów wzrosły w stosunku do poprzedniego roku i sięgają już nawet 12 tys. zł brutto.

Ponadto przychód zwiększył się we wszystkich badanych branżach. Raport objął badanie 10 sektorów: IT, administrację i HR, sprzedaż i marketing, inżynierię i logistykę, bankowość i ubezpieczenia, farmację i sprzęt medyczny, finanse i księgowość, prawo, SSC/BPO, sprzedaż techniczną oraz kadrę zarządzającą. Badani pracownicy mieli minimum 2 lata doświadczenia zawodowego i posiadali pożądane przez pracodawcę umiejętności, oraz mogli się pochwalić sukcesami zawodowymi.

Trzy branże, w których specjaliści i menadżerowie otrzymywali najwyższe średnie wynagrodzenie to: IT – 13,300zł, farmacja i sprzęt medyczny – 12, 100zł, oraz finanse i księgowość – 11,800 zł. Prezes Antal zauważa, że mimo stale utrzymującego się wzrostu wynagrodzeń, jego dynamika powoli spada, co wynika z faktu, że przedsiębiorstwa osiągnęły stan tak dobry, jakiego jeszcze nie było i powoli sięgają granic swoich możliwości finansowych. Informacje zawarte w raporcie mogą być przydatne przy negocjacji wynagrodzeń, ale również przy ustalaniu siatki płac konkretnych stanowisk w przedsiębiorstwie.

Absolwenci tuż po studiach, nawet bez szczególnego doświadczenia zawodowego mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, ponieważ zapotrzebowanie na specjalistów jest obecnie bardzo duże. Warto jednak wspomnieć, ze rozpiętość wynagrodzeń jest spora, co wynika z czynników takich jak wielkość organizacji, branża, czy region działania firmy. Często o powodzeniu i dobrych zarobkach indywidualnego pracownika decydują również jego unikalne kompetencje, cechy osobiste oraz zestaw sukcesów i doświadczeń. Bardzo cenne są umiejętności taki jak znajomość języków obcych i uzyskane certyfikaty, a o zarobku zdecyduje również wielkość zespołu i zakres odpowiedzialności położonej na pracowniku.