Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

Wraz z postępem techniki postępuje również automatyzacja produkcji. To właśnie m.in. z tego powodu pracownicy zaczynają obawiać się o swoją pracę. Niepokoi ich fakt, że być może w przyszłości roboty zastąpią ich w pracy, przez co zostaną bezrobotni.

Jednakże sztuczna inteligencja może pozytywnie zaskoczyć, bo nawet nie zdajemy sobie sprawy jak obecna jest na co dzień w naszym życiu i jak wiele pomocy za sobą niesie.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne jest wykorzystywanie technologii w miejscach pracy, gdzie komputery przejmują niektóre zadania pracowników. Może to skutkować utratą pracy ludzi z branży takich jak produkcja czy logistyka.

Obecność AI (artificial intelligence) wpływa jednak pozytywnie na nasze życie zawodowe.

Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale ta sztuczna inteligencja jest już wśród nas i korzystamy z niej na co dzień. Każdy na pewno nieraz irytował się, gdy autokorekta pomyliła mu jedno słowo w jego wypowiedzi. Właśnie ta autokorekta jest już pewną cząstką sztucznej inteligencji, ponieważ program musi przeanalizować znaki, które użytkownik wpisuje, a następnie porównywać je z wyrazami w słowniku i zobaczyć, które najbardziej pasują w danym kontekście – mówi Michał Wójcik w wykładzie wygłoszonym w ramach TEDx Tarnów.

Prelegent wyjaśnia również najważniejszą rolę sztucznej inteligencji.

Standardowe programy mają jakby jedno ustalone wyjście i na przykład, jak chcemy posortować ciąg liczb, no to jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Sztuczna inteligencja zajmuje się problemami, które nie mają jednoznacznej, prawidłowej odpowiedzi, tak jak np. podpowiadanie kolejnych wyrazów na klawiaturze.

Podsumowując, sztuczną inteligencję powinniśmy traktować nie jak zagrożenie ale jako pomocne narzędzie, które możemy wykorzystywać w pracy do czynności, których sami nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie.