Menu

Grupa NDG

Lider w branży outsourcingu

Zadzwoń

89 615 33 40

Aktualności

Aktualne informacje. Istotne dla każdego przedstawiciela handlowego, medycznego i farmaceutycznego.

2 maja mija termin składania zeznań podatkowych. Warto pamiętać o rozliczeniu swoich dochodów. Zapominalscy będą musieli liczyć się z opłatą karnoskarbową!

Wszystkie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych będą musiały złożyć formularz PIT-37. Kształt dokumentu w tym roku nie uległ zmianie – znacznie uprości to dopełnienie obowiązków osobom, które już wcześniej miały styczność z formularzem. Jego wypełnienie obowiązuje także emerytów i rencistów. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają natomiast obowiązek skorzystania z formularza PIT-36.

Każdy z formularzy możemy wypełnić samodzielnie. Aby jednak mieć pewność, że wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie, można skorzystać z programów do rozliczania PIT lub pomocy księgowych. Często także instytucje lub fundacje nieodpłatnie pomagają w wypełnianiu deklaracji podatkowych, na przykład w zamian za przekazanie na ich rzecz 1% podatku. Deklaracje można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, przesłać pocztą lub przez internet. Aby skorzystać z ostatniej możliwości należy wejść na stronę Ministerstwa Finansów w zakładkę e-deklaracje.

Do złożenia zeznania podatkowego niezbędny jest także druk PIT-11 wystawiony przez każdego pracodawcę, od którego uzyskiwaliśmy dochody w roku 2016. Każda z osób, która w zeszłym roku pracowała w Grupie NDG otrzymała już swój dokument. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Księgowości Grupy NDG pod numerem telefonu +48 693 183 415 lub wysyłając wiadomość na adres ksiegowosc@ndg.com.pl.