Outsourcing sił sprzedaży

outsourcing sprzedaży b2b

Outsourcing sprzedaży – na czym polega?

Aby zoptymalizować swoją działalność, bez konieczności zatrudniania nowych specjalistów w dziale sprzedaży,  wiele przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z firmą zewnętrzną w ramach outsourcingu. Polega ona na przeniesieniu procesów związanych z działalnością handlową firmy poza organizację. Outsourcing sprzedaży może zajmować się wówczas m.in.:

  • tworzeniem kampanii marketingowej,
  • rekrutacją i zatrudnieniem przedstawicieli handlowych,
  • wyposażeniem handlowców w sprzęt niezbędny do pracy,
  • wsparciem pracowników w trakcie realizacji całego projektu.

Outsourcing sił sprzedaży – korzyści dla przedsiębiorstwa

Zatrudnienie firmy zewnętrznej w celu budowy struktur sprzedażowych, okazuje się zwykle bardziej opłacalne niż tworzenie lub rozwój własnego działu handlowego. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo projektu, zdejmując z organizacji ciężar związany z rekrutacją oraz wyposażeniem zespołu. Outsourcing sił sprzedaży pozwala na pozbycie się odpowiedzialności oraz znacznej części obowiązków, związanych ze sprzedażą.

Outsourcing sprzedaży B2B oraz przedstawicieli handlowych – na co się zdecydować?

Outsourcing sprzedaży B2B polega na powierzeniu działań z zakresu sprzedaży produktów firmie zewnętrznej, która staje się odpowiedzialna za wszelkie jej aspekty: techniczne, kadrowe czy finansowe. Ułatwia to prowadzenie działalności początkującym i małym przedsiębiorstwom. Równie pomocnym rozwiązaniem jest outsourcing przedstawicieli handlowych, czyli zatrudnienie zewnętrznych ekspertów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu wesprą działania firmy i uzupełnią braki w kadrze.

Doradztwo sprzedażowe – koszty

Koszty zlecenia usług, związanych ze sprzedażą produktów, firmie zajmującej się doradztwem sprzedaży mogą być bardzo zróżnicowane. Wynagrodzenie uzależnione jest od  rodzaju sprzedawanego produktu, jego potencjalnych klientów oraz od zakresu działań, jakie powierzamy podmiotowi zewnętrznemu. Wszystkie te czynniki muszą zostać uwzględnione w umowie, która określa ostateczny sposób rozliczenia.

Zakres usług outsourcingu sprzedaży

Działania firmy zewnętrznej w ramach outsourcingu różnią się w zależności od umowy oraz zakresu usług, jakie oferuje dana organizacja. Grupa NDG gwarantuje profesjonalną współpracę, obejmującą  wstępne ustalenia, odpowiedni proces rekrutacji oraz aktywny udział ekspertów we wszystkich etapach, prowadzących do osiągnięcia celów sprzedażowych. Outsourcing sił sprzedaży oferowany przez specjalistów to niezawodny sposób na rozwój dla właścicieli małych i dużych firm, którym zależy na profesjonalnej sprzedaży, bez konieczności zatrudniania handlowców.

Adres:

NDG Medical Sp. z o.o.
10-163 Olsztyn
ul. Limbowa 1

Telefon:

Email:

Dane firmy

NDG Medical Sp. z o.o.

NIP 7393763973
Numer KRS 0000340615
REGON 28044083900000