To pytanie często pada z ust rekruterów. Nie jest to trudne pytanie, ale ważne żeby umieć na nie poprawnie odpowiedzieć.

Wystarczą 4 zasady:

⇒ Pokaż, że znasz firmę

Przed rozmową zapoznaj się z profilem działalności firmy. Sprawdź czym się zajmuje, kogo zatrudnia i jak prowadzi swoją firmę. Poznanie jej profilu pomoże Ci odpowiedzieć na wiele pytań i wykorzystać zdobytą wiedzę na spotkaniu.

⇒ Wskaż podobne wartości

Podkreśl łączące Cię z firmą wartości. Firmy chętniej zatrudniają osoby, które mają poglądy zbieżne z misją i wizją przedsiębiorstwa. Wykorzystaj swoje atuty takie jak dbałość o ekologię czy sportowe hobby.

⇒ Powołaj się na informacje z ogłoszenia o pracę

W rozmowie staraj się przywołać informacje zawarte w ogłoszeniu. Musisz wiedzieć o jaką pracę się starasz i co wchodzi w zakres jej obowiązków. Postaraj się wykorzystać benefity oferowane przez firmę, aby pokazać, że to stanowisko jest realizacją Twoich celów.

⇒ Zrób research osiągnięć i sukcesów firmy oraz nawiąż do tego w rozmowie

Zapoznaj się z osiągnięciami firmy, jej komunikacją w mediach. Jeśli znasz jej produkty czy spoty reklamowe, wykorzystaj to! To dobry temat do luźnej rozmowy, a dla pracodawcy cenna wskazówka.

Radząc sobie z tymi pytaniami, udowodnisz, że przygotowałeś się do tej rozmowy i zrobisz dobre wrażenie! Sukces murowany!