W dzisiejszych czasach pomysłowi kandydaci wymyślają przeróżne sposoby, by dotrzeć do pracodawców. Szansa na dostrzeżenie takiego pracownika wzrasta wraz z ich kreatywnością. Billboard umieszczony w centrum miasta? A może CV na etykiecie wody mineralnej? Istnieje wiele pomysłów na to jak zaskoczyć pracodawcę.

Warto zastanowić się, który sposób dotarcia do potencjalnego pracodawcy będzie najodpowiedniejszy dla nas oraz taki, który pozwoli nam wyróżnić się spośród tłumu kandydatów. Dzięki temu mamy okazję już na samym starcie pokazać się od jak najlepszej strony.

Oto najbardziej nietypowe sposoby na znalezienie pracy:

Giełdy talentów, konkursy, festiwale

Czasem warto wyjść do ludzi, poznając kogoś zyskujemy nowe kontakty co może otworzyć nam drzwi do kariery. Chodzi o czynne uczestniczenie w różnych wydarzeniach branżowych lub w konkursach w zależności jakie stanowisko nas interesuje. Chcesz zostać muzykiem? Festiwale i koncerty to idealne miejsce dla takich osób, a może interesujesz się grafiką? Nic nie stoi na przeszkodzie aby pokazywać swoje prace w konkursach.

Targi pracy

To miejsce idealne dla osób poszukujących pracy. To przedsięwzięcie organizowane jest przez firmę lub organizację i stwarza ono okazję do poznania potencjalnych pracodawców i zapoznania się z zasadami rekrutacji. Co więcej, istnieje nawet szansa by sprawdzić się i wziąć udział w symulacji spotkania w sprawie pracy! Możesz stąd wynieść coś więcej niż tylko gadżety firmowe. Zyskaj cenne wskazówki związane z karierą i rekrutacją.

Blogosfera/ vlogosfera

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi udziela się w mediach społecznościowych. Pokazuje tam swoją pasję oraz dzieli się nabytą wiedzą. Internet to teraz jeden z najpopularniejszych kanałów komunikacyjnych. Jest to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony nawet, jeśli ma się niewielkie doświadczenie zawodowe. Oprócz tego, sam fakt aktywności online może świadczyć o cechach takich jak np. kreatywność, umiejętność organizowania czasem, pracowitość czy zaangażowanie.

Outdoor

Sposób dla osób odważnych i nie bojących się wyzwań. Jeśli posiadasz swoje pasje i talenty to jest to świetna okazja, aby wyjść do ludzi i pokazać swoje umiejętności. Organizowanie wystaw, malowanie, rysowanie, taniec czy śpiew to tylko niektóre z talentów, którymi podzielić się można z szerszą publicznością.

Nie wahaj się by zaryzykować i spróbować czegoś nowego. Pracodawcy bardzo doceniają kreatywność i zaangażowanie. Pamiętaj jednak, aby najpierw ocenić, który ze sposobów będzie najbardziej adekwatny na dane stanowisko pracy.