Szkolenia pracowników to nieodzowna część prowadzenia firmy, a każdy przedsiębiorca chce aby były one jak najskuteczniejsze i efektywne. Pracownik po dobrym szkoleniu powinien być zadowolony i nabyć nowe, praktyczne kompetencje, które będzie potrafił bez problemu wdrożyć w swojej pracy.

Nowa technika nauki tzw. blended learning to ciekawa propozycja, która może pomóc osiągnąć powyższe cele. Zrewolucjonizowała ona już rynek edukacyjny, a teraz zaczyna być wykorzystywana również przez pracodawców do doszkalania ludzi w swoich przedsiębiorstwach.

Blended learning to podejście, zakładające połączenie tradycyjnych metod nauki (wykładów, warsztatów, zajęć indywidualnych) oraz kursów cyfrowych, które ma na celu stworzenie spójnego, skutecznego programu dydaktycznego dla uczących się.

Przewagami tego modelu nauki jest szybsze osiąganie rezultatów w nauce (notowana jest poprawa wyników do 20%), ale również dostosowanie do potrzeb indywidualnego ucznia, jego stylu nauki, dodatkowo atrakcyjniejsze zajęcia, zmniejszenie stresu związanego z nauką i duża oszczędność czasu – do 50%. Stosowanie takiej techniki podczas szkoleń pracowników w firmach spowoduje ich większą chęć i zaangażowanie w naukę, a co za tym idzie lepsze wyniki i skuteczne wykorzystanie przyswojonych informacji w praktyce.

Przedsiębiorstwa korzystają z takich szkoleń w doskonaleniu kompetencji sprzedażowych, menedżerskich czy technicznych coraz częściej i chętniej. Mogą sobie na to pozwolić nie tylko ogromne korporacje, ale niewielkie firmy o mniejszych budżetach przeznaczonych na szkolenia.

Szkolenia blended learning pozwalają na pracę we własnym tempie, podczas nauki online uczymy się indywidualnie, wkładając w naukę więcej pracy własnej, a podczas szkoleń i warsztatów bezpośrednich ze szkoleniowcem ćwiczymy umiejętności komunikacyjne i te, których nie będziemy mogli nauczyć się sami. Więcej pracy indywidualnej prowadzi do skuteczniejszego przyswajania wiedzy.

Nowe techniki nauki cały czas mocno się rozwijają, warto w swojej firmie poszukać alternatyw dla klasycznie prowadzonych szkoleń i przekonać się jaki model nauki pozwoli nam osiągnąć optymalne i jak najlepsze wyniki.